Výlety s dětmi

Zámek Milotice - kostýmové prohlídky, francouzská zahrada

Výlety s dětmi

Zámek Milotice - kostýmové prohlídky, francouzská zahrada

Zámek Milotice - kostýmové prohlídky, francouzská zahrada
  • Trasa výletu: návštěva zámku Milotice, procházka zámeckou zahradou
  • Celková délka trasy: parkování u zámku, okruh zámeckou zahradou cca 2 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří zámku a v zámecké zahradě)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří zámku a v zámecké zahradě)

Popis

Státní zámek Milotice, nazývaný perla jihovýchodní Moravy, je unikátně zachovaným komplexem barokních staveb a zahradní architektury. Zámecká instalace nabízí pohled do životního stylu a zvyklostí posledních majitelů rodu Seilern-Aspang. Rozsáhlá francouzská zahrada o ploše 4,5 hektarů vybízí k procházkám s kočárkem a relaxaci.

Kromě klasických prohlídek se na zámku konají i kostýmové prohlídky. Můžeme si také zapůjčit kostým pouze na procházky parkem a fotografování v exteriérech zámeckého areálu na dobu 30 minut.

Pro mateřské školy a 1. - 3. třídu základních škol lze objednat speciální kostýmové prohlídky pro děti, které jsou koncipovány jako návštěva dětí u paní hraběnky. Po prohlídce zámeckých interiérů se vstupuje do sálu, kde děti očekává zámecká paní. V sále se děti učí dvorské etiketě. Následuje tanec pro princezny a šermířský souboj pro malé šlechtice. Vše je za doprovodu živé dobové hudby. Na závěr se děti mohou vyfotografovat v interiéru freskového sálu a vnitřního nádvoří.

Poznámka 8.2.2021: zámecký park a bažantnice zámku v Miloticích jsou pro veřejnost uzavřeny z důvodu havarijního stavu zdejších dřevin.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/slovacko/1456-zamek-milotice-kostymove-prohlidky-francouzska-zahrada