Výlety s dětmi

Hrad Buchlov - okruhy pro děti, divadelní pohádky

Výlety s dětmi

Hrad Buchlov - okruhy pro děti, divadelní pohádky

Hrad Buchlov - okruhy pro děti, divadelní pohádky
  • Trasa výletu: z parkoviště na hrad Buchlov, prohlídka hradu (speciální prohlídky pro děti, o prázdninách divadelní pohádky)
  • Celková délka trasy: 300 m (z parkoviště k hradu a zpět)
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří hradu)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří hradu)

Popis

Parkoviště se nachází 150 metrů pod hradem. Ke hradu vystoupáme po zpevněné přístupové cestě. Hrad Buchlov nabízí několik návštěvních okruhů.

Kostýmovaná prohlídka pro děti

Kromě klasických prohlídek hrad Buchlov také provozuje okruh zaměřený výhradně pro dětské návštěvníky v doprovodu dospělé osoby. Tato kostýmovaná prohlídka „S pastelkami po hradu Buchlov“ je vhodná pro děti od 6 do 10 let. Ty obdrží průvodce „S pastelkami po hradu Buchlov“ doplněný malými pastelkami, úkoly, ilustracemi a je zde i prostor k vlastní realizaci. Tento typ prohlídky je určený pro rodiny s dětmi a školní kolektivy (1. až 5. třída ZŠ). Cílem je děti nejen pobavit a zaujmout, ale také v nich přirozeným způsobem vzbudit zájem o památky a historii vůbec. Dětskou prohlídku je lepší si zarezervovat na mailu či telefonicky.

O prázdninách

Děti o prázdninách na hradě Buchlov baví "Kašpárek", jehož pohádky mohou zhlédnout každou neděli. Na divadelní pohádku navazuje dětský okruh (pouze v neděli o prázdninách). Lístek na pohádku lze koupit samostatně nebo společně s dětskou prohlídkou.

Na Buchlově probíhají též noční prohlídky „Buchlovské noci s černou paní“ s doprovodným programem.

 

Podrobnější informace o jednotlivých prohlídkách a divadelních pohádkách získáme na oficiálních stránkách hradu Buchlov.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/chriby/1447-hrad-buchlov