Výlety s dětmi

Židovské muzeum v památném domě Blahoslavova 77 v Třebíči

Výlety s dětmi

Židovské muzeum v památném domě Blahoslavova 77 v Třebíči

Židovské muzeum v památném domě Blahoslavova 77 v Třebíči
  • Druh zábavy: židovské muzeum, příležitostně tradiční židovská jídla, obytné místnosti zařízené vybavením z meziválečné doby
  • Doporučený věk dětí: 5+
  • Adresa: Subakova 132, Třebíč, Česká republika

Popis

Dům Blahoslavova 77 je výjimečný přímým spojením s objektem třebíčské Zadní synagogy, která je zapsaná na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nachází se v něm schodiště vedoucí na západní ženskou galerii. Opravou domu číslo 77 v Třebíči, která proběhla díky dotaci z ROP Jihovýchod, se podařilo zachránit a znovu využít kulturní památku jako muzeum se stálou expozicí židovského bydlení a obchodu.

Do domu Sellingamanna Bauera můžeme kromě venkovního vchodu vejít i vchodem přímo z ochozu (tzv. ženské galerie) Zadní synagogy, odkud vede prohlídková trasa pro turisty. Seznámíme se zde se způsobem života zaniklé židovské komunity, zejména s jejími běžnými zvyky. Můžeme navštívit dobové hokynářství a košer kuchyni, kde se mohou příležitostně připravovat tradiční židovská jídla. V prvním patře jsou k vidění obytné místnosti zařízené vybavením z meziválečné doby.

Zdroj: Newsletter ROP Jihovýchod

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/vysocina/1438-zidovske-muzeum-v-pamatnem-dome-blahoslavova-77-v-trebici