Výlety s dětmi

Zámek Buchlovice, barokní zahrada a anglický park

Výlety s dětmi

Zámek Buchlovice, barokní zahrada a anglický park

Zámek Buchlovice, barokní zahrada a anglický park
  • Trasa výletu: procházka anglickým parkem a barokní zahradou zámku Buchlovice, prohlídka zámku, expozice zdravých a handikepovaných živočichů, prázdninové pondělky pro děti
  • Celková délka trasy: parkoviště je u vchodu do zámeckého parku, okruh parkem cca 2 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (v parku a zahradě)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (v parku a zahradě)

Popis

Zámek Buchlovice ležící nedaleko majestátního hradu Buchlova patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo významem daleko přesahující hranice českých zemí.

Zámek nabízí prohlídku luxusně zařízených interiérů představujících soukromé i oficiální prostory tehdejšího berchtoldského sídla.

Zcela mimořádný význam má barokní zahrada a rozsáhlý anglický park, řazený mezi nejkrásnější historické zahrady v České republice, jehož krásu můžeme obdivovat při procházce s dětmi nebo s kočárkem. Vstup do zahrady a parku je zpoplatněn.

Součástí areálu zámku Buchlovice je Záchranná stanice volně žijících živočichů Buchlovice. Byla zde zřízena trvalá expozice zdravých, ale také handikepovaných živočichů, především ptáků. Stanice usiluje o uzdravení zraněných živočichů a o jejich následné vypuštění do přírody.

Prázdninové pondělky pro děti na zámku v Buchlovicích

Asi jediný možný způsob jak strávit den s dětmi na památkách je prostý – zabavit je hrou, pohádkou či soutěží, prostě aktivitami, které děti vítají a které nejsou pro ně nudné a nezáživné. Proto zámek Buchlovice připravil speciální prázdninové pondělky, kdy je pro nejmenší návštěvníky připraven dětský program.

V červenci a srpnu mohou rodiče využít nabídku zámku v Buchlovicích a se svými dětmi si užít nový prázdninový program. Každé pondělí je totiž připraven speciální pořad pro děti v areálu zámku. Děti od 3 – 7 let čeká loutkové a hrané divadlo, bludiště po stopách ztraceného páva a pravé zámecké omalovánky. Pro ty starší ve věku 8 – 12 let je připravena bojovka v zámeckém parku, při které malí objevitelé budou mít za úkol plnit naučné úkoly.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/chriby/1434-zamek-buchlovice