Výlety s dětmi

Hrad Šternberk se speciálními prohlídkami pro děti, školy a školky

Výlety s dětmi

Hrad Šternberk se speciálními prohlídkami pro děti, školy a školky

Hrad Šternberk se speciálními prohlídkami pro děti, školy a školky
  • Trasa výletu: z parkoviště na hrad Šternberk, speciální prohlídky pro rodiny s dětmi, školy a školky, doprovodné programy pro děti
  • Celková délka trasy: 600 m (od parkoviště ke hradu a zpět)
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Přístup k hradu, parkování

Parkoviště se nalézá cca 300 metrů pod hradem Šternberk, k němu vede asfaltka, v závěru nás čeká výstup k hradu po schodišti. Vzhledem k tomu, že i do parku musíme vstoupit po schodech a i park samotný je kopcovitý, nedoporučujeme se na Šternberk vypravit s kočárkem.

Popis objektu, prohlídky

Hrad Šternberk, původně obranné středověké sídlo s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce, láká návštěvníky nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí.

Kromě klasických prohlídek několikrát do roka nabízí hrad Šternberk také speciální prohlídky pro děti v doprovodu dospělé osoby. V současné době si můžeme vybrat ze dvou dětských prohlídek - „Technika je všude kolem nás“ a „Cestovatelé v čase“. Programy jsou zaměřené na rodiny s dětmi ve věku od cca 4 do 10 let. Děti zábavnou formou získají mnoho zajímavých informací. V den prohlídky se koná na hradě Šternberk doprovodný program se spoustou zábavy. Tento typ prohlídky je lépe si dopředu zarezervovat kvůli omezenému počtu dětí v doprovodu rodičů. Termíny konání těchto prohlídek hrad uvádí na www.hrad-sternberk.cz/cs/akce-pro-deti.

Hrad Šternberk zajišťuje také speciální prohlídky pro MŠ, ZŠ i SŠ s aktivním programem nebo výtvarné workshopy pro školy. Na základě poptávky obdrží učitelé podrobný popis všech programů.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/hana/1432-hrad-sternberk