Výlety s dětmi

Hrad Bouzov - prohlídky pro rodiny s dětmi

Výlety s dětmi

Hrad Bouzov - prohlídky pro rodiny s dětmi

Hrad Bouzov - prohlídky pro rodiny s dětmi
  • Trasa výletu: z parkoviště pod hradem zahradou na hrad Bouzov, prohlídky pro děti a školy, výhled z ochozů věže
  • Celková délka trasy: 1,5 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří hradu a v zámeckém parku)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří hradu a v zámeckém parku)

Popis

Parkoviště se nalézá 500 metrů pod hradem. S kočárkem se lze projít zahradou po zpevněné cestě mírně do kopce. Vstup do interiérů (na prohlídku) je z 1. nádvoří po mostě, zde je třeba předložit vstupenku. Kočárek lze ponechat ve 3. průjezdu a jít na prohlídku. Bez platné vstupenky se nelze pohybovat za místem, kde probíhá kontrola vstupenek.

Hrad Bouzov nabízí několik prohlídkových okruhů. Rozsáhlejší je okruh, při kterém navštívíme reprezentační a obytné prostory hradu. Prohlídková trasa vhodná pro rodiny s dětmi s trváním asi 50 minut vede reprezentačními prostorami hradu.

Prohlídkový okruh „Dětská trasa s Ohnivcem“ je určen předškolním dětem. Děti po splnění úkolů obdrží glejt rytířství.

Krásný výhled z ochozů věže Hlásky nám poskytne samostatná prohlídka bez průvodce. Právě na tuto věž přiletěl za princeznou Jasněnkou švec Jíra v pohádce O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Hrad Bouzov si svoji roli zahrál i v mnoha dalších pohádkách a historických filmech.

Unikátností na hradě Bouzov jsou dva funkční padací mosty a padací mříž, které mohou návštěvníci spatřit v provozu při slavnostních příležitostech (zahájení a ukončení sezóny, vernisáže výstav, hradní jarmark, karneval) apod. Magické kouzlo hradu jej trvale činí vyhledávaným objektem pro pořádání společenských akcí, koncertů, divadelních představení, výstav a svateb

V podhradí se nalézá areál historické zábavy a restaurace.

Foto: Archiv NPÚ, ÚPS v Kroměříži

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/hana/1427-hrad-bouzov