Výlety s dětmi

Červený vrch s rozhlednou Stříbrník

Výlety s dětmi

Červený vrch s rozhlednou Stříbrník

Červený vrch s rozhlednou Stříbrník
  • Trasa výletu: okruh z rozcestí Červení vrch - st. silnice přes vrchol Červený vrch s rozhlednou Stříbrník
  • Celková délka trasy: 1,5 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla (část trasy nutné přenést)

Popis

Výlet za výhledy do malebné krajiny v okolí historického města Louny může být i méně fyzicky náročný, a přesto uspokojí děti i dospělé. Výšlap na Červený vrch totiž zvládnou i malé děti a rozhledna přitom poskytne velmi pěkné výhledy.

Auto zaparkujeme u rozcestí Červený vrch – státní silnice (u silnice č. 28 naproti čerpací stanici). Vydáme se severním směrem po zelené turistické značce a souběžně červeném místním značení, které se po chvíli stáčejí doprava k Dobroměřickému rybníku, za nímž se vypíná vrch Oblík. Zde zelenou značku opustíme a následujeme už pouze červenou místní značku. Krátký výstup do nadmořské výšky 271 metrů a poté 39 schodů na dřevěné rozhledně Stříbrník z roku 1911 završí moc pěkná podívaná na Lounské středohoří s dominujícími vrchy Oblík a Raná, ale i na vzdálenější hrady Oltářík a Hazmburk, plošinu Džbán, Doupovské hory, Klínovec a další. U rozhledny se děti odreagují pasoucími se kozami, klouzačkou a trampolínou. V přízemí rozhledny je možnost občerstvení. V rámci okruhu pokračujeme po místní červené značce kolem parkoviště až k výchozímu bodu.

Ještě jednodušší variantou je příjezd autem po asfaltové cestě na parkoviště, jenž se nachází cca 200 metrů pod vrcholem.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/ceske-stredohori/13061-cerveny-vrch-s-rozhlednou-stribrnik