Výlety s dětmi

Dětská stezka S medem za medvědem z Benešova na Konopiště

Výlety s dětmi

Dětská stezka S medem za medvědem z Benešova na Konopiště

Dětská stezka S medem za medvědem z Benešova na Konopiště
  • Trasa výletu: po dětské stezce v Benešově a poté u zámku Konopiště, přesun na Konopiště ekovláčkem nebo autem
  • Celková délka trasy: 1,5 km okruh v Benešově + 1 km u zámku Konopiště
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

„S medem za medvědem“ je stezka pro děti, které za správně zodpovězené otázky dostávají pomyslné sklenice medu pro medvěda Jiřího. Na konci cesty na Konopišti se pak mohou těšit na truhlu s pokladem i na samotného medvěda, který žije v hradním příkopu. Na mapě je znázorněná pouze trasa v Benešově, od parkoviště na Konopišti je to k informačnímu centru asi půl kilometru.

Stezka začíná v Turistickém informačním centru na Masarykově náměstí v Benešově, kde si vyzvedneme herní plánek s úkoly. Ty nejprve plníme v nejstarší části města Benešova a při tom si prohlédneme jeho pozoruhodnosti. Poté se autem či ekovláčkem, který má v Benešově několik zastávek (jsou zobrazeny v plánku) přesuneme na Konopiště. Děti odpoví na zbývající otázky, předají je ke kontrole ve zdejším IC na hrázi Konopišťského rybníka a ztvrzením podpisu v místní kronice to mají k truhle s pokladem už jen kousíček…

Možnost pokračování po naučné stezce "Pod stromy"

Po ukončení stezky „S medem za medvědem“ lze od hráze Konopišťkého rybníka pokračovat po naučné stezce "Pod stromy". Na ilustrovaných tabulích se děti seznámí s jedenácti stromy, které rostou v zámeckém parku i v našich lesích. Stezka vede k Růžové zahradě a lesní cestou nad přírodním divadlem stoupá k dřevěnému altánu na vrchu Tuškov, odkud je pěkný pohled na zámek Konopiště. Od altánu stezka vede k odbočce na Šibernu, kde končí. U 10. zastavení naučné stezky se mohou děti vyřádit na dětském hřišti. Stezka je dlouhá 2,5 km - v jednom směru (+ cca 1 km návrat k výchozímu bodu - centrálnímu parkovišti).

Další zajímavosti pro děti

Zámecký areál a okolí nabízí několik dalších zajímavostí a atrakcí pro děti :

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/posazavi/13044-detska-stezka-s-medem-za-medvedem-z-benesova-na-konopiste