Výlety s dětmi

S dětmi do pražské Stromovky

Výlety s dětmi

S dětmi do pražské Stromovky

S dětmi do pražské Stromovky
  • Trasa výletu: procházka parkem Stromovka - okruh z Výstaviště Holešovice kolem Planetária, Rudolfovy štoly, Šlechtovy restaurace a po cyklotrase podél železniční trati
  • Celková délka trasy: 4 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano
  • Vhodné pro in-line brusle: ano

Popis

Park Stromovka v pražské části Bubeneč byl původně „Královskou oborou“ náležící k místodržitelskému vyhlídkovému letohrádku. Založil ji král Přemysl Otakar II. Stromovka je vhodným místem k procházkám, aktivitám s dětmi, ale i k odpočinku. Asfaltový povrch lze využít k projížďkám na kolečkových bruslích nebo k procházce s kočárkem. Ve Stromovce se nalézá několik dětských hřišť, na kterých naše ratolesti jistě stráví nějaký čas. Vzrostlé stromy poskytují v horkých letních měsících dostatek stínu.

Trasa výletu

Parkem Stromovka vede mnoho cest. Vybrali jsme okružní trasu, na níž navštívíme pro děti zajímavá místa parku. Doporučujeme se orientovat dle přiložené mapy.

Jako výchozí bod si zvolíme Výstaviště v pražské části Holešovice. Jezdí sem tramvaje, které na okraji Stromovky mají svoji stanici. Vydáme se cestou vpravo od kolejí, po pravé straně cesty míjíme kiosky s občerstvením. O pár metrů dále je nepřehlédnutelná budova Planetária.

Odtud pokračujeme cestou vlevo po rovině a dorazíme na snad nejoblíbenější hřiště parku Stromovka s tramvají. K hřišti přiléhá restaurace s venkovním posezením. Za ní sejdeme vpravo trochu z kopečka a navážeme na jednu z hlavních cest. Zanedlouho jsme u Zeleného rybníka, do něhož přitéká vltavská voda z podzemního tunelu Rudolfovy štoly, jež dal vybudovat římský císař a český král Rudolf II. Habsburský. Zabočíme doleva k vodovodnímu domku u portálu Rudolfovy štoly. Poblíž stojí Šlechtova restaurace. Před budovou se celoročně konají různé akce nebo koncerty. Nalézá se tu také půjčovna koloběžek, šlapacích aut a dalšího.

O kousek dále vlevo na návrší se vypíná renesanční letohrádek. Původem gotická stavba vznikla za vlády Vladislava Jagellonského. Pokračujeme stále rovně. U bývalé myslivny se stočíme doprava a napojíme se na cyklotrasu s číslem A 162. Po levé straně objevíme další dětské hřiště s lanovkou a venkovní posilovnou. Cyklotrasa A 162 podél železniční trati a poté cyklotrasa A 310, která se od trati postupně vzdaluje, nás zavede zpět k budově Planetária a na Výstaviště. 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/praha/1298-s-detmi-do-prazske-stromovky