Výlety s dětmi

Procházka Prokopským údolím

Výlety s dětmi

Procházka Prokopským údolím

Procházka Prokopským údolím
  • Trasa výletu: Prokopským údolím z Hlubočep do prostoru bývalého koupaliště u Klukovic
  • Celková délka trasy: 5 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní do terénu, golfky
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Popis

Tento výlet je možné absolvovat s libovolným kočárkem nebo s dětmi na odrážedlech, případně i na odstrkovadlech (plastových motorkách). Na okraj Prokopského údolí lze dojet autem (zaparkovat můžeme v Hlubočepích – ulice Hlubočepská nebo v Klukovicích), též autobusem MHD (zastávka v Hlubočepích "V Uličce" nebo zastávka "Klukovice") či vlakem (stanice "Praha - Hlubočepy"). Spojení nalezneme zde.

Pokud vyrazíme z Hlubočep, držíme se zelené turistické značky vedoucí po asfaltové cestě. Za pěkného počasí se v Prokopském údolí prochází a na kole projíždí mnoho lidí. Hned na začátku po opuštění obydlené oblasti doporučujeme odbočit vpravo, kde po pár metrech uvidíme jezírko ve skalách. Vrátíme se zpátky na asfaltovou cestu a procházíme údolím podél Dalejského potoka a železniční trati, po pravé straně objevíme dětská hřiště. Asi po 2 kilometrech se dostaneme do prostoru bývalého koupaliště. Je tu dětské hřiště a často se zde konají různé společenské akce. Odtud se do Hlubočep vrátíme po stejné trase.

Alternativa okružní trasy či návratu autobusem z Klukovic

Na rozcestí  Klukovice - viadukt zabočíme doleva, vedeni žlutou turistickou značkou projdeme pod železniční tratí a vystoupáme do Klukovic. Občerstvit se můžeme v restauraci Černý Kohout s venkovním posezením. Nedaleko odtud je autobusová zastávka Klukovice. Do Hlubočep lze dojet autobusem nebo můžeme pokračovat lesíkem po žluté turistické značce, cesta už není tak kvalitní a je vhodná spíše pro kočárek do terénu. Na konci okruhu se pak musíme "proplétat" vedlejšími ulicemi Hlubočep.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/praha/124-prochazka-prokopskym-udolim