Výlety s dětmi

Den dětí doma, a přece na cestě za pokladem

Výlety s dětmi

Den dětí doma, a přece na cestě za pokladem

Den dětí doma, a přece na cestě za pokladem
  • Datum: od 30.5.2020 do 1.6.2020
  • Místo: Tanvald - nádraží
  • Adresa: Krkonošská 256, Tanvald, Česká republika

Popis

Karanténa není překážkou...

Ať chceme nebo ne, koronavirus rok 2020 nenávratně poznamenal a vypadá to, že jeho následky si poneseme i roky další. Karanténa jako stěžejní bezpečnostní opatření nám však odhalila i to, co bylo doposud skryté. Odkryla nám nové možnosti. Ukázala nám, co všechno se dá dělat doma, co všechno nabízí virtuální svět.

Jistěže nás to táhne ven, pro děti to platí dvojnásob, ale ne vždy je to možné. A to nemusí být zrovna karanténa. Prostě třeba jenom nemusí být dobré počasí. I takový Den dětí, který jsme si až do koronavirové krize spojovali s venkovními alternativami má i svou suchou variantu. Dá se strávit doma a rozhodně to nemusí být nuda.

Den dětí se oficiálně slaví 1. června, v roce 2020 Den dětí připadá na pondělí, oslavy se proto budou přesouvat na předchozí víkend 30. až 31. května. Ať již o víkendu nebo přímo v pondělí 1.6., pojďme Den dětí 2020 prožít jinak, doma. Návody jak na to, tipy, inspiraci i nápady na praktické úkoly pro děti... to vše je připravené na webu U KOCOURA DOMA. Nezbývá než se do toho pustit!

 

Nudě vstup zakázán

I z domu se můžete vydat za dobrodružstvím, virtuálně nasednout do vlaku, navštívit tajemné zříceniny, užívat si krásy Česka. Přitom všem se děti budou bavit, poznávat a objevovat, to vše nabízí cesta, na jejímž konci čeká poklad. Ano, ten největší poklad je přece doma.

Na děti doma přitom můžou čekat třeba i zlaté mince, jen když se rodiče postarají o sladké překvapení (obstarat se dá třeba tady)…

 

Jedeme vlakem!

Jde o Den dětí a děti zbožňují vlaky, tedy vyrážíme z Hlavního nádraží Praha na trasu Praha – Tanvald. Tanvald je naší cílovou stanicí, ale podíváme se i do jeho okolí.

Trasa Praha – Tanvald je jednou z tras, kterou České dráhy nabízejí na svém webu Pohled z vlaku. Bez lístku a kdykoliv se vám nabízí pohled z vlaku, z vlaku směr Tanvald, kde dobrodružství teprve začíná.

 

Vzhůru do ráje!

Kolem Tanvaldu je spousta tajemných zřícenin i přírodních krás. Ne nadarmo se zdejší region nazývá Český ráj.

Nedaleko Tanvaldu leží také překrásný zámek Sychrov s trasou s příhodným názvem Zlatý poklad. Právě na zámku Sychrov pro děti připravili Den dětí v podobě Pohádkové zahrady. Na zámku se totiž točilo mnoho a mnoho českých pohádek, například pohádka O pokladech z roku 2011. V Pohádkové zahradě děti plní praktické úkoly, stejně tak i doma, pokud letos vyzkoušíte dětský den jinak.

Nejenom tipy na výlet, tipy na místa v Česku, kde by se dětem mohlo líbit… Zajímavé nápady, inspirace a praktické úkoly... To vše je připraveno jako návod na Den dětí doma na webu U KOCOURA DOMA…

Zdroj úvodního obr.: Pixabay.com

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/severni-cechy/jablonec-nad-nisou/12171-den-deti-doma-a-prece-na-ceste-za-pokladem-11681