Výlety s dětmi

Na zříceninu hradu Choustník a přes malé skalní město

Výlety s dětmi

Na zříceninu hradu Choustník a přes malé skalní město

Na zříceninu hradu Choustník a přes malé skalní město
  • Trasa výletu: okruh z parkoviště u obce Choustník přes zříceninu hradu Choustník a malé skalní město
  • Celková délka trasy: 2 km
  • Terén: středně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne (v rámci okruhu); pouze po příchozí neznačené cestě tam a zpět, z velké části i po zřícenině
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Popis

Rozsáhlou zříceninu hradu Choustník najdeme asi 20 kilometrů jihovýchodně od Tábora na pomezí Jihočeského kraje a Vysočiny.

Výlet zahájíme na parkovišti za obcí Choustník (ve směru jízdy do obce Mlýny). Odtud až k hradu zvolna stoupá široká a zpevněná lesní cesta. Po cca 200 metrech chůze od parkoviště se napojíme na zelenou turistickou značku.

Na prvním rozcestí zelená značka odbočuje do malého skalního města. My půjdeme nejprve po turisticky neznačené cestě a kolem skal po zelené se budeme vracet v rámci malého okruhu až po prohlídce hradu.

Prohlídka

Prohlídka hradu Choustník probíhá bez průvodce, a proto si ji můžeme projít dle vlastního tempa. V pokladně je k zapůjčení klíč na hradní věž, která nabízí výhled na areál zříceniny a do okolní krajiny. Za dobré viditelnosti dohlédneme až na Velký Blaník, Novohradské hory, Blanský les, Šumavu a Brdy.

Návrat přes malé skalní město

Již zmíněný návrat přes skalní město po zelené turistické značce vede okrajem přírodní rezervace Choustník. Vydáme se podél mohutné hradby zříceniny a následně kolem skal. Posléze navážeme na cestu, po níž jsme stoupali na začátku výletu a dorazíme k autu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/jizni-cechy/12153-na-zriceninu-hradu-choustnik