Výlety s dětmi

Cyklovýlet z Kvildy na Knížecí Pláně a Bučinu

Výlety s dětmi

Cyklovýlet z Kvildy na Knížecí Pláně a Bučinu

Cyklovýlet z Kvildy na Knížecí Pláně a Bučinu
  • Trasa výletu: okruh z Kvildy přes Knížecí Pláně a Bučinu
  • Celková délka cyklotrasy: 23 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Jako počáteční místo tohoto výletu jsme zvolili Kvildu. Z centra obce, kde se nachází parkoviště, sjíždíme z kopce po silnici ve směru na Hraběcí Huť (cyklotrasa 331, souběžně modrá turistická značka). Přejedeme můstek přes Teplou Vltavu a kousek za ním začneme stoupat. Na rozcestí Hraběcí Huť se dáme doleva stále vedeni cyklotrasou č. 331. Po 1,5 kilometru za Lesními chalupami na dalším rozcestí odbočíme doleva a pokračujeme lesem po neznačené asfaltové cestě. Jedná se o příjemnou projížďku, kde se střídají mírná klesání a stoupání.

Po cca 7 kilometrech na rozcestí s bíle značenou cyklotrasou 1040 spojující Borová Lada a Knížecí Pláně se po ní vydáme doprava. Po 300 metrech míjíme odpočívadlo a vezeme se dolů po parádní cestě. Posledních pár metrů před Knížecími Pláněmi je to do kopce. Na Knížecích Pláních nalezneme hájenku s restaurací i bufet s posezením, kde doporučujeme se občerstvit, protože máme před sebou výšlap na Bučinu. Pokračujeme po červeně značené cyklotrase č. 1023 společně s modrými turistickými značkami. Ještě než začneme stoupat, 500 metrů za hájenkou na chvilku opustíme cyklotrasu a zahneme doleva na červenou turistickou značku vedoucí na hřbitov a k torzu kostela, které tu zůstaly po původní německé obci.

Vrátíme se zpět na cyklotrasu 1023 a míříme na Bučinu. Po dvou kilometrech jsme na rozcestí Bučina a můžeme vydechnout. Dáme se doleva, po pravé straně uvidíme kapličku, o kousek dále rekonstrukci „železné opony" a informační tabule popisující toto období našich dějin. Nalézá se tu hotel a restaurace Alpská vyhlídka. Kdybychom pokračovali ještě dále, dorazíme ke hraničnímu přechodu pro pěší Bučina – Finsterau.

Po prohlédnutí venkovní expozice se vrátíme zpět na rozcestí „Bučina". Jedeme rovně po cyklotrase 331, prvních pár desítek metrů mírně stoupáme, poté sjíždíme z pozvolného kopce až na Kvildu.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/sumava/121-cyklovylet-z-kvildy-na-knizeci-plane-a-bucinu