Výlety s dětmi

Dana Hlobilová, Vladimír Komárek - Krátká návštěva v zahradách snů

Výlety s dětmi

Dana Hlobilová, Vladimír Komárek - Krátká návštěva v zahradách snů

Dana Hlobilová, Vladimír Komárek - Krátká návštěva v zahradách snů
  • Datum: od 1.7.2020 do 9.8.2020
  • Místo: Nebílovy - zámek
  • Adresa: Nebílovy 1, Nebílovy, Česká republika

Popis

Krátká návštěva v zahradách snů

Dana Hlobilová se narodila v r. 1928 v Přerově do umělecké rodiny hudebního skladatele Emila Hlobila a výtvarnice Marie, rozené Mrkvičkové. Absolvovala VŠUP v Praze, kde začínala v ateliéru textilní tvorby Antonína Kybala.  V roce 1957 spolu s manželem arch. Jaroslavem Kadlecem realizovali první velké zakázky na řešení reprezentativního obchodu s exkluzivním sklářským a porcelánovým zbožím v Praze na Národní třídě a v Karlových Varech. Dana Hlobilové je autorkou světově úspěšné Skleněné fontány, kterou vytvořila pro Expo 58. Fontána byla nedávno restaurovaná a je vystavena v hale Národního technického muzea. Jejím druhým životním partnerem byl umělecký kovář Oldřich Vlach, se kterým vytvořila řadu zakázek do veřejného prostoru. Věnuje se kresbě a malbě. V r. 2007 vystavovala v nebílovské zámecké galerii.

Vladimír Komárek (1928 – 2002) bal významný český malíř, grafik, ilustrátor. Uspořádal přes 200 autorských výstav, je zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze, Moravské galerie v Brně, Galerie hlavního města Prahy a všech regionálních galeriích u nás. V letech 1948 – 53 studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. K. Štipla. Spoluzakladatel Skupiny 7 v Liberci, v letech 1965-1971 člen SČUG Hollar a od roku 1975 člen SČVU. Věnoval se malbě, volné grafice a knižní ilistraci. Ve svých dílech používal symbol, náznak, metaforu. Nositelem dobra u Vladimíra Komárka bývá lidská figura. Formální jednota malby a grafiky je pro jeho tvorbu typická. Obrazy se vyznačují tlumenou barevností, používá šedobílou, černou, zelenou a pastelově růžovou, do nichž někdy zasáhne zlatavý záblesk.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/zapadni-cechy/plzen/12023-dana-hlobilova-vladimir-komarek-kratka-navsteva-v-zahradach-snu-11558