Výlety s dětmi

Zámek Sychrov – prohlídky po celý rok a rozsáhlý park

Výlety s dětmi

Zámek Sychrov – prohlídky po celý rok a rozsáhlý park

Zámek Sychrov – prohlídky po celý rok a rozsáhlý park
  • Trasa výletu: prohlídka zámku Sychrov, procházka zámeckým parkem
  • Celková délka trasy: 2 km (okruh zámeckým parkem), parkoviště u zámku
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří a v zámeckém parku)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří a v zámeckém parku)

Popis

Kulturní akce po celý rok i mimořádné prohlídky

Zámek Sychrov je otevřen celoročně, návštěvu zámku tak můžeme využít k výletu v podzimních i zimních měsících. Po celý rok se na zámku, na čestném dvoře před zámkem nebo v parku koná množství kulturních akcí, jako jsou trhy, koncerty, divadelní představení, módní přehlídky aj. Několikrát do roka se na zámku Sychrov také konají noční kostýmované prohlídky nebo pohádkové prohlídky (termíny jsou na oficiálních stránkách zámku). Zámek je bezproblémově přístupný, parkoviště je přímo u zámku.

Základní prohlídky a stálá výstava

Dvě základní prohlídkové trasy prezentují autentické zámecké interiéry obsahující soukromá apartmá majitele zámku a jeho rodiny a reprezentativní prostory. Pokoje byly rekonstruovány na základě archivních materiálů do romantické novogotické podoby (tj. do období 2. poloviny 19. století).

Kromě klasických prohlídek se můžeme podívat na stálé výstavy Zlatý poklad a Technopolis.

Prázdninové prohlídky s princeznou a výstava hraček

V prázdninových měsících nabízí správa zámku každý den v celou hodinu tzv. Prohlídky s princeznou – jedná se o zkrácené prohlídky, kdy děti a jejich rodiče provede těmi nejhezčími komnatami princezna, která výklad uzpůsobí věku dětí. Na závěr se mohou děti s princeznou vyfotit.

S čím si dříve hrály děti je možné zhlédnout na malé výstavě hraček.

Rozsáhlý park a oranžerie

K zámku Sychrov přiléhá rozsáhlý park, který je také celoročně zpřístupněný. Slouží jak k odpočinkovým procházkám tak i k poznání, neboť obsahuje množství vzácných dřevin. V parku je oranžerie, kde se nalézá kulturní stánek a kavárna. Před zámkem jsou také obchůdky se suvenýry a keramikou apod., je zde několik možností k občerstvení. Vstup do parku a oranžérie je zpoplatněn. Vstupné zahrnuje i zámecké nádvoří a sklepení, kde je instalována výstava „Ze života medvědího klanu“ obsahující obrazy kreslených medvědů. V nabídce je možnost zakoupení permanentky do areálu/parku za zvýhodněné vstupné.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/cesky-raj/1076-zamek-sychrov-tradicni-i-pohadkove-prohlidky-po-cely-rok