Výlety s dětmi

Zámek Sychrov – prohlídky po celý rok

Výlety s dětmi

Zámek Sychrov – prohlídky po celý rok

Zámek Sychrov – prohlídky po celý rok
  • Trasa výletu: prohlídka zámku Sychrov, procházka zámeckým parkem
  • Celková délka trasy: 2 km (okruh zámeckým parkem), parkoviště u zámku
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří a v zámeckém parku)
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří a v zámeckém parku)

Popis

Kulturní akce po celý rok

Zámek Sychrov je otevřen celoročně, návštěvu zámku tak můžeme využít k výletu v podzimních i zimních měsících. Po celý rok se na zámku, na čestném dvoře před zámkem nebo v parku koná množství kulturních akcí, jako jsou trhy, koncerty, divadelní představení, módní přehlídky aj. Několikrát do roka se na zámku Sychrov také konají noční kostýmované prohlídky nebo pohádkové prohlídky (termíny jsou na oficiálních stránkách zámku). Zámek je bezproblémově přístupný, parkoviště je přímo u zámku.

Základní prohlídka a stálá výstava

Základní prohlídková trasa prezentuje autentické zámecké interiéry obsahující soukromá apartmá majitele zámku a jeho rodiny (ložnice, pracovny, toaletní pokoje) a reprezentativní prostory (královské apartmá, hráčský salon, knihovna, velká jídelna). Pokoje byly rekonstruovány na základě archivních materiálů do romantické novogotické podoby (tj. do období 2. poloviny 19. století).

Kromě základní prohlídky se můžeme podívat na stálé výstavy Zlatý poklad a Technopolis.

Prázdninové prohlídky s princeznou

V prázdninových měsících nabízí správa zámku každý den v celou hodinu tzv. Prohlídky s princeznou – jedná se o zkrácené prohlídky, kdy děti a jejich rodiče provede těmi nejhezčími komnatami princezna, která výklad uzpůsobí věku dětí. Na závěr se mohou děti s princeznou vyfotit.

Rozsáhlý park a oranžerie

K zámku Sychrov přiléhá rozsáhlý park, který je také celoročně zpřístupněný. Slouží jak k odpočinkovým procházkám tak i k poznání, neboť obsahuje množství vzácných dřevin. V parku je oranžerie, kde se nalézá kulturní stánek a kavárna. Před zámkem jsou také obchůdky se suvenýry a keramikou apod., je zde několik možností k občerstvení.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/cesky-raj/1076-zamek-sychrov-tradicni-i-pohadkove-prohlidky-po-cely-rok