Výlety s dětmi

LEONARDO interaktivní výstava

Výlety s dětmi

LEONARDO interaktivní výstava

LEONARDO interaktivní výstava
  • Datum: od 9.5.2019 do 24.11.2019
  • Místo: Solnice
  • Adresa: Piaristické náměstí, České Budějovice, Česká republika

Popis

Pro velký úspěch prodlužuje společnost Objevárium výstavu pro děti i dospělé – LEONARDO. Interaktivní výstava LEONARDO bude v objektu Solnice na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích k vidění až do 24. listopadu 2019.

Od pondělí do pátku si budou moci návštěvu zarezervovat školní skupiny, pro veřejnost bude výstava otevřena o víkendech.

Interaktivní expozice Leonardo dává návštěvníkům příležitost se hravou formou seznámit s Leonardovými vynálezy, uměním a vědeckou prací. To ale není všechno! Pro Leonarda v každém z nás je připraveno několik nových workshopů. Prostor pro vytváření a vynalézání, vybavený širokým sortimentem materiálů, můžete navštívit vždy první a třetí sobotu v měsíci od 14 do 16 hod. A témata workshopů jsou zajímavá: Letící stroje, Leonardova ztracená freska, Pohyblivý Vitruvián, Veselá mechanika a Kreslení robotů.

Díky interaktivním exponátům se vnoříte do Leonardovy mysli a zblízka prozkoumáte jeho vynálezy i vědecké práce, které předběhly svou dobu. Budete moci sestavovat anatomické modely, zatočit si s Vitruviánským mužem, hrát si ve velké replice Leonardova slavného vojenského tanku, což jistě ocení i vaše ratolesti, díky moderním technologiím můžete digitálně manipulovat a promítat obrazy Mony Lisy, reprodukovat Leonardovy nákresy, vkládat slova do úst přítomným na Poslední večeři Páně nebo si třeba jen otestovat své pozorovací schopnosti v malovacím kvízu.

Da Vinciho přístup k práci se stal trvalým příkladem inovace.

 

Výstava je určena hlavně rodinám s dětmi, ale přinese hluboký zážitek i osamělým zvědavcům a všem milovníkům uznávaného génia. Nejen z informačních tabulí si můžete osvěžit znalosti o tomto renesančním malíři, sochaři, architektovi, hudebníkovi, spisovateli, přírodovědci, vynálezci a konstruktérovi. 

 

 

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/akce-pro-deti/jizni-cechy/ceske-budejovice/10751-leonardo-interaktivni-vystava-10368