Výlety s dětmi

Hradní muzeum, hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn

Výlety s dětmi

Hradní muzeum, hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn

Hradní muzeum, hasičské muzeum a další atrakce na hradě Vildštejn
  • Druh zábavy: hradní muzeum, hasičské muzeum, dětský hrad, ZOO koutek, akce pro děti, středověká hodovna
  • Doporučený věk dětí: 2+
  • Adresa: Pod Hradem 275, Skalná u Františkových Lázní, Česká republika

Popis

Hrad Vildštejn ve Skalné se nalézá 6 kilometrů od města Františkovy Lázně. S dětmi tu můžeme navštívit hasičské muzeum nebo hradní muzeum. Děti jistě potěší malý ZOO koutek nebo dětský hrad na nádvoří. Jenom pro odvážné děti je tu vězení, nahlédnout je možné též do kovárny. Stylová Středověká hodovna nám nabídne něco dobrého na zub.

Hrad Vildštejn též pořádá slavnostní hostiny a královské hostiny s kulinářskou a historickou atmosférou. Můžeme zavítat do Středověké hodovny s bohatým rytířským menu podávaným formou švédských stolů. Lze si doobjednat historický a hudební program.

Na Vildštejně se nachází hradní muzeum s ukázkou expozic nalezených přímo v objektu hradu ale i získaných darem. Prohlídka muzea probíhá po celý rok.

Hasičské muzeum nám poskytne podívanou na staré hasičské stříkačky, nářadí, uniformy a přilby. Expozice je doplněna historickými fotografiemi a texty o dějinách zdejšího hasičského sboru. Hasičské muzeum je otevřeno od dubna do října.

Prohlédnout si můžeme též ložnici po rytíři Hemfeldu a Královský sál s portréty českých panovníků chronologicky seřazených.

Na hradě Vildštejn se konají také různé akce.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/muzea-vystavy-atrakce/zapadni-cechy/1069-hradni-muzeum-hasicske-muzeum-a-dalsi-atrakce-na-hrade-vildstejn