Výlety s dětmi

Pěší okruh ze Svojkova přes Modlivý důl

Výlety s dětmi

Pěší okruh ze Svojkova přes Modlivý důl

Pěší okruh ze Svojkova přes Modlivý důl
  • Trasa výletu: okruh ze Svojkova přes Modlivý důl, kolem Hlídkové jeskyně, na vyhlídkuTisový vrch a kolem jeskyně Poustevna (s odbočkou na vyhlídku Dědovy kameny)
  • Celková délka trasy: 3 km
  • Terén: kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: ne
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ne

Popis

Během tohoto výletu vyjdeme na vyhlídku, při cestě shlédneme spoustu přírodních zajímavostí, podíváme se do umělých jeskyní (pousteven) a zavítáme i na poutní místo se skalní kaplí.

Trasa výletu

Auto zaparkujeme v obci Svojkov u hotelu Zámeček. Asi 200 metrů odtud se na kopci mezi stromy ukrývá stejnojmenný skalní hrad. Můžeme jej navštívit na začátku nebo v závěru výletu.

Na našem výletu se vydáme na opačnou stranu, než je skalní hrad Svojkov. Od rozcestí Svojkov - zámeček vyrazíme po červeném a souběžně zeleném turistickém značení a začneme stoupat Modlivým dolem. Na okraji lesa po pravé straně uvidíme studánku U Strážce založenou v roce 2000. Podél lesní cesty se nacházejí zajímavé skalní útvary. První zastávku si dáme na poutním místu se skalní kaplí Modlivý důl. Odsud pokračujeme stále po červené a zelené turistické značce do kopce. Zanedlouho po pravé straně spatříme do skály vytesanou Hlídkovou jeskyni. Nedaleko za jeskyní nás turistické značky dovedou k zeleně značenému místnímu okruhu (zelená tzv. psaníčka). Zde červené a zelené značky opustíme, zahneme doprava a pokračujeme po místním zeleném značení k vyhlídce Tisový vrch na západním úbočí stejnojmenného vrchu. Odtud krátce klesáme k jeskyni Poustevna. Od rozcestí Dědovy kameny je možné si udělat 300 metrovou odbočku na vyhlídku Dědovy kameny. Po návratu na rozcestí míříme dolů stále po místním zeleném značení až do Svojkova.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/ceskolipsko-a-machuv-kraj/1065-pesi-okruh-ze-svojkova-pres-modlivy-dul