Výlety s dětmi

Hrad Křivoklát – prohlídkové trasy i pro rodiny s dětmi

Výlety s dětmi

Hrad Křivoklát – prohlídkové trasy i pro rodiny s dětmi

Hrad Křivoklát – prohlídkové trasy i pro rodiny s dětmi
  • Trasa výletu: prohlídkové okruhy na hradě Křivoklát a vyhlídka "U Trojice"
  • Celková délka trasy: na hrad Křivoklát a vyhlídku 1 km
  • Terén: mírně kopcovitý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu - pouze na vyhlídku "U Trojice" a na I. nádvoří hradu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla - pouze na vyhlídku "U Trojice" a na I. nádvoří hradu

Popis

Brány hradu Křivoklát jsou otevřeny celoročně a základní prohlídkovou trasu lze absolvovat i v zimních měsících. Parkování je možné na placeném parkovišti cca 400 metrů nad hradem nebo zdarma na okraji obce Křivoklát (směrem na Zbečno).

Pěkný pohled na Křivoklát máme z vyhlídky U Trojice, která je od hradu vzdálená pouhých 500 metrů.

Během roku se na I. nádvoří hradu konají různé kulturní akce. Nalézá se tu restaurace, kavárna a několik obchůdků. Ve věži Huderka je černá kuchyně, prodejna skleněných suvenýrů a vyhlídkový ochoz. V budově hejtmanství se konají příležitostné výstavy.

 

Hrad Křivoklát nabízí tři prohlídkové okruhy s průvodcem a jeden bez průvodce.

S PRŮVODCEM

1. Během komentované prohlídky "GOTICKÉ PALÁCE" v délce 80 minut se seznámíme s historií hradu. Prohlídka zahrnuje nejstarší části hradu - II. nádvoří, Stříbrnici, vězení, hladomornu, hradní kapli, Rytířský a Královský sál a novější prostory - knihovnu, obrazárnu a hradní muzeum rodu Füstenbergů, místnost věnovanou Filipíně Welserové.

2. Zkrácená prohlídka "GOTICKÉ PALÁCE" byla uzpůsobená rodinám s dětmi a trvá 45 minut. Návštěvníci při ní zavítají do nejstarších částí hradu.

3. Komentovaná prohlídková trasa "CELÝM HRADEM" je fyzicky i časově náročnější. Její návštěva je vhodná pro rodiny s většími dětmi. Je dlouhá 100 minut a zdoláme při ní přes tři sta schodů. Obsah prohlídky je stejný jako u "GOTICKÝCH PALÁCŮ" + pohyb po hradbách, výstup na Velkou věž s expozicemi, výhledy do areálu hradu a okolí.

BEZ PRŮVODCE

Další variantou pro rodiny s dětmi je volná prohlídka nazvaná „NA HRADBY“, kterou si může každý projít dle vlastního tempa. Zahrnuje průchod východním parkánem, prohlídku hradeb a expozicí ve Velké věži spojenou s výhledy do okolí.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/tipy-na-vylet/okoli-prahy/1046-hrad-krivoklat-prohlidkove-trasy-pro-deti-i-dospele