Výlety s dětmi

Cyklovýlet ze Starého Města do Velehradu a Buchlovic

Výlety s dětmi

Cyklovýlet ze Starého Města do Velehradu a Buchlovic

Cyklovýlet ze Starého Města do Velehradu a Buchlovic
  • Trasa výletu: okruh ze Starého Města přes Velehrad, Buchlovice a Zlechov
  • Celková délka cyklotrasy: 21 km
  • Terén: rovinatý, zčásti mírně kopcovitý
  • Vhodné pro cyklovozíky: ano

Popis

Ze Starého Města do Velehradu

Jako výchozí bod tohoto cyklistického výletu jsme zvolili Staré Město. Zaparkujeme na severním okraji města u silnice vedoucí do Velehradu. Přejedeme nadjezd přes hlavní silnici I/55 a po asi 200 metrech odbočíme doleva na cyklotrasu 5151. Sjedeme 400 metrů z kopce a zahneme doprava na asfaltovou cyklostezku 5150, po které se dostaneme do Velehradu a následně až do Buchlovic. Ještě, než dorazíme do Velehradu, před Konventním rybníkem můžeme odbočit doprava a udělat si krátkou zajížďku ke Archeoskanzenu Modrá. Ve Velehradě stojí za prohlídku klášter s bazilikou Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. U základní školy objevíme pěkné dětské hřiště.

Z Velehradu do Buchlovic

Z Velehradu vystoupáme po cyklostezce (cyklotrase 5150) ve směru do obce Tupasy. V obci se dáme doprava a čeká nás táhlé stoupání po vedlejší silnici do Buchlovic.

V Buchlovicích dojedeme k zámku, do zámeckého parku je vstup zpoplatněn a s koly zakázán. Prohlídka parku je určitě působivá, kola můžeme uložit v turistickém informačním středisku naproti hlavnímu vchodu do areálu zámku.

Z Buchlovic do Starého Města

Z Buchlovic do Starého Města se vracíme po cyklotrase 5151, která v úseku do Zlechova vede po vedlejší silnici. Za Zlechovem, těsně před křižovatkou se silnicí do Starého Města, přechází cyklistická trasa ze silnice na asfaltovou cyklostezku. Na prvním rozcestí zabočíme doprava (je tam sice cyklistický ukazatel, ale dá se lehce přehlédnout). Po polní a následně asfaltové cestě sjíždíme z kopce dolů zpět do Starého Města.

URL odkaz na článek

www.vylety-zabava.cz/cyklostezky-cyklotrasy-cyklovozik/chriby/100-na-velehrad-a-do-buchlovic