Metternich a jeho vize míru (Plasy)

  • Datum: od 12.8.2019 do 15.9.2019
  • Místo: Plasy - klášter
  • Adresa: , Plasy, Česká republika

Popis

"Jak zlá je válka, pošpiní všechno - i myšlení, a já stále bojuji proti tomu, aby se to nestalo."

- Clemens von Metternich

Správa Kláštera v Plasích si dovoluje připomenout šlechtickou rodinu Metternichů formou putovní výstavy a představit návštěvníkům kancléře Metternicha jako diplomata, mírotvorce a Evropana.

Putovní panelová výstava se zaměřuje na diplomatickou činnost Metternichů, především na nejvýraznější osobnost rodu, jíž byl diplomat, politik a pozdější rakouský kancléř kníže Klemens Lothar Metternich. Tento inspirativní muž je zde představen pohledem na jeho politickou činnost. Jako rakouský vyslanec a ministr zahraničí dosáhl svým systematickým politickým uvažováním a diplomatickou zarputilostí porážky Napoleonské despocie. A jako rakouský kancléř posléze zamezil obnovením principu rovnováhy sil mezi mocnostmi velkým celoevropským konfliktům na dalších sto let. Výstava připomene také některé diplomatické dary, které kancléř získal během své kariéry a které jsou uložené ve sbírkách zámku Kynžvart.

Výstava je volně přístupná v přízemí budovy konventu během návštěvní doby kláštera.

Výstava je pořádána Národním památkovým ústavem v rámci projektu Po stopách šlechtických rodů, a to u příležitosti 160. výročí kancléřova úmrtí. Cílem tohoto dlouhodobého projektu je výzkum a prezentace odkazu šlechtických rodů zemí Koruny české, jejichž někdejší rezidence Národní památkový ústav spravuje. Mezi takové patří v západních Čechách zámek Kynžvart a Klášter Plasy, které jsou úzce spojeny právě se šlechtickým rodem Metternichů.

Putovní výstava měla své zahájení na podzim 2018 v Českém centru ve Vídni, ke shlédnutí byla na jaře 2019 také na zámku Krásné Březno, v Rakouském kulturním fóru v Praze, v Národním archivu v Praze a nyní bude do poloviny září umístěna v Klášteře v Plasích.

Metternich a jeho vize míru (Plasy)

Otevírací doba

09:00 - 17:00

Oficiální stránky

www.klaster-plasy.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Google Play

Výlety v mobilní aplikaci na Google Play

App Store

Výlety v mobilní aplikaci v App Store

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME