Hodování na hradě Švihov

 • Datum: 2.6.2019
 • Místo: Švihov - hrad
 • Adresa: Žižkova 1, Švihov, okres Klatovy, Česká republika

Popis

Gastronomický festival na nádvoří hradu Švihov

Pořadatelé chystají pro hosty festivalu novodobou formu letního pikniku. Návštěvníci se mohou těšit na nabídku stánků s gastronomickými specialitami z celého světa.  

Nabídka bude velice pestrá! Je pamatováno na jemné pokrmy bezmasé i bezlepkové. Například Avokádové bistro nabídne avokádové burgry s hovězím masem nebo avokádové chlebíčky s humusem. Dále bistro Řepánek nabídne plněné slané i sladké rohlíčky a jemnou dýňovou polévku. Veganské hot dogy a Burgry nabídne top vegan grill

Na vyvážení bude v nabídce i hodně pikantních pokrmů – grilovaná žebra, burgry s masem připravovaným metodou sous vide (70 °C, 12 hodin) a následně uzeným přímo ve food trucku (uzené na dubu macerovaném ve whisky, ovocné stromy atp.)

Nabídka karibského bistra například s Kari z Trinidadu nebo nabídka pražské rybárny, která přichystá pro festival francouzskou bujabézu a přiveze i náklad tří druhů čerstvých ústřic a proseka, jistě potěší spoustu gurmánů.

To zdaleka není všechno. Grilů bude několik a některé velice speciální. Podávat se bude i pizza v kornoutu, marinovaná kachní prsa či jatýrka v kachním sádle nebo šnečí kaviár.

I na nabídku sladkého je pamatováno na hradě se budou podávat francouzké makronky, ale i štrúdly z Havelského trhu, budou se smažit vdolečky i palačinky. V provozu budou dvě kavárny, tři vinařství, stánek s domácími limonádami i cidrem, čerstvým jablečným moštem na místě lisovaným a samozřejmě bar s koktejly a pivo.

Celý areál bude rozdělen do tří zón.

 1. V gastro zóně bude navíc od 12.30 a 14:30 vystupovat Malá dudácká muzika z Domažlic a od 15:00 proběhne soutěž v pojídání chilli papriček
 2. Další zónou bude místo dětských deskových her a dřevěných stavebnic. Po vyzkoušení bude možné hry a stavebnice na místě i zakoupit.
 3. Dále bude za hradem umístěna relaxační zóna, kde budou probíhat celý den koncerty komornější živé hudby s možnostmi cvičení jógy, čikungu nebo jen tak polehávání a popíjení čaje z dvou čajoven.

Festival je o to zajímavější, že se jedná o piknik, tedy návštěvníci jsou vyzváni, aby si přinesli vlastní deky a hodovali tak, jak se na správném letním pikniku v přírodě má.

Základní vstupné na festival pro dospělou osobu je 200 Kč, slevy pro rodiny s dětmi, mládež i seniory. Parkování pro hosty zajištěno zdarma. Domácím mazlíčkům není z hygienických důvodů vstup na festival povolen. Více informací najdete na Facebookových stránkách Hodování na Hradě Švihov.

Hodování na hradě Švihov

Otevírací doba

10:00 - 19:00

Vstupné

vstupné bude upřesněno

Oficiální stránky

www.hradsvihov.cz/cs

Další tipy kam s dětmi v okolí

Vodní hrad Švihov – místo natáčení Tří oříšků pro Popelku

Vodní hrad Švihov – místo natáčení Tří oříšků pro Popelku
 • Trasa výletu: prohlídka hradu Švihov, procházka okolo hradu
 • Celková délka trasy: 200 m (z parkoviště na nádvoří hradu) + cca 1 km (stezka okolo hradu)
 • Terén: rovinatý
 • Vhodné pro kočárky: ano (na nádvoří a okolo hradu)
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano (na nádvoří a okolo hradu)

Starý czerninský zámek a další zajímavosti v Chudenicích

Starý czerninský zámek a další zajímavosti v Chudenicích
 • Trasa výletu: okruh z Chudenic k zámku Chudenice, kostelu sv. Jana Křtitele, na rozhlednu Bolfánek, na Americkou zahradu a kolem Kvapilových jezírek
 • Celková délka trasy: 6 km
 • Terén: mírně až středně kopcovitý
 • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky
 • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: odrážedla

Klatovské katakomby

Klatovské katakomby
 • Druh zábavy: katakomby, multimediální prvky, modely staveb
 • Doporučený věk dětí: 10+
 • Adresa: Denisova 90, Klatovy, Česká republika

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Google Play

Výlety v mobilní aplikaci na Google Play

App Store

Výlety v mobilní aplikaci v App Store

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME