Festival labutí ve sklárnách Koulier

 • Datum: od 1.7.2022 do 1.9.2022
 • Místo: Sklárna Koulier
 • Adresa: Oflenda 10, Mrákotín , Česká republika

Popis

Sklárna Koulier na Chrudimsku přepíše 18.června tohoto roku na Oflendě historii. V tento den bude zapsán do české knihy rekordů nový fakt. Na Oflendě bude vyrobeno a veřejnosti představeno 2022 labutí ve 169 unikátních variantách. Celou krásu si budou moci vychutnat všichni, pro které Koulier následně připravil Festival labutí.  Festival oslaví krásu a jedinečnost českých rukodělných foukaných ozdob, které nejsou pouze vánočním artiklem. Od 1. do 9. července přivítá všechny v rámci prodejní výstavy těchto 2022 labutí, které budou moci návštěvníci obdivovat na jednom místě. V rámci festivalu se budou moci návštěvníci podívat do výroby nebo navštívit tvořivé dílničky, kde si každý zájemce bude moci zkusit práci malířů ozdob a namalovat si vlastní ozdobu. Labuť je a vždy byla symbolem síly. Je to silové zvíře, ale zároveň symbolizuje krásu a ladnost. Je křehká, ale silná zároveň. Již Keltové pokládali za symbol odhodlanosti právě labuť. Labuť pak bude reprezentovat sklářské umění, protože vyfouknout její tvar je považováno za vrchol tohoto řemesla. Festival labutí je novinkou letošní turistické sezony na Vysočině a jeho cílem je pomoct uchování unikátního sklářského řemesla, jehož výrobky obdivuje doslova celý svět.

„Tělo skleněné ozdoby labutě se nejprve vyrobí ve formě. Následuje vytažení krku, hlavy a případně na závěr korunky. A to právě dělá na výrobě labutě to složité a nejtěžší. Je velice důležitý způsob nahřátí skla tak, aby se podařilo oddělit hlavu a tělo. Pouze vyfouknutí labutě, bez malování trvá 3-4 minuty. Běžná ozdoba koule se přitom vyfoukne zhruba do dvou minut,“ uvádí Kateřina Šrámková, obchodní ředitelka značky Koulier. „Základem toho, aby uměl sklář vyfouknout labuť je umět dobře vyrobit klasický kulatý tvar koule. Poté následuje zvládnutí výroby těla ve formě a teprve potom se učí proces vytažení krku. Dobrý sklář vyrobí za jednu hodinu 2 tucty labutí. Jejich výrobu ale nezvládne každý. Ti, kteří ji ovládnou, se dají právem považovat za mistry svého oboru. Tím to celé ale nekončí Některé naše labutě mají i korunku, a to je další fáze, protože ta se dělá úplně na závěr, kdy se musí nahřát hlava a skleněná tyčinka. Sklář musí následně správně fouknout a korunku natáhnout. Následuje stříbření labutí, smáčení a malování. Práce je to unikátní, krásná a skláře baví,“ dodává Kateřina Šrámková.

 Festival labutí 1.-9.7. 2022

Festival labutí je novým konceptem prodejní výstavy. Přímo v areálu sklárny Koulier na Oflendě bude vystaveno 169 nových letošních vzorů skleněných labutí nejrůznějších barev a různorodých dekorů. Od každého dekoru bude vyroben přesně jeden tucet, který bude určený k prodeji. Návštěvnici budou moci zakoupit labutě přímo na místě. Pokud se konkrétní druh labutí vyprodá, bude možno udělat objednávku, kterou výrobce dodá ještě pro letošní Vánoce.

 V rámci festivalu je připraveno hlasování o nejkrásnější labutě. Prostřednictvím návštěvnické ankety bude vybráno 12 „finalistek“. O nejkrásnější skleněnou labuť budou moct hlasovat fanoušci z celé republiky na sociálních sítích. Tam, kde si běžně při exkurzi návštěvníci zdobí baňky nebo jednoduché tvary, bude festivalovým návštěvníkům umožněno si domalovat vlastní labuť.

16.00 800x600 Normal 0 false 21 false false false CS X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4

Festival labutí ve sklárnách Koulier

Kontakt

Mgr.Kateřina Goroškov, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oficiální stránky

koulier.cz

Další tipy kam s dětmi v okolí

Peklo Čertovina, Hlinsko

Peklo Čertovina, Hlinsko
 • Druh zábavy: zábavný program s prohlídkou pekla
 • Doporučený věk dětí: 10+
 • Adresa: Medkovy Kopce 35, Hlinsko, Česká republika

Přírodní areál Lom Srní

Přírodní areál Lom Srní
 • Druh zábavy: vodní sporty (plavání, potápění, kajaky, surfy), možnost táboření
 • Doporučený věk dětí: 4+
 • Kurzy a kroužky: kurzy potápění - ponory na zkoušku nebo základy, i pokročilé kompletní kurzy potápění
 • Adresa: Srní 1706, Hlinsko v Čechách, Česká republika

Městské muzeum a galerie Hlinsko - stálé expozice

Městské muzeum a galerie Hlinsko - stálé expozice
 • Druh zábavy: historická expozice, textilní expozice, národopisná expozice, zaniklá řemesla, Pamětní síň hlineckého sochaře Karla Lidického, obrazy malířů Hlinecka, sezónní výstava Výtvarné Hlinecko doplněná autorskými a tématickými expozicemi
 • Doporučený věk dětí: 5+
 • Adresa: Havlíčkova 614, Hlinsko, Česká republika

Koně na Svobodném statku

Koně na Svobodném statku
 • Druh zábavy: víkendové a prázdninové pobyty s koňmi, individuální projížďky, zaměření i na hendikepované občany
 • Doporučený věk dětí: 6+
 • Adresa: Chlumětín 5, Chlumětín, Česká republika

Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec, Betlém Hlinecko

Soubor lidových staveb Vysočina – Veselý Kopec, Betlém Hlinecko
 • Druh zábavy: skanzen, betlém, expozice masopustních masek a obchůzek, hry pro děti, akce pro děti
 • Doporučený věk dětí: 3+
 • Adresa: Hlinsko, okres Chrudim, Česká republika

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Nyní na Google PlayNyní na App Store

Výlety v mobilní aplikaci

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME