Upozornění: aktuální informace o akcích a otevření objektů ověřujte na oficiálních stránkách!

Výstava (Ne)objevené tváře památek Markéty Novak na zámku Stekník

 • Datum: od 25.5.2020 do 30.6.2020
 • Místo: Stekník - zámek
 • Adresa: , Zálužice, Česká republika

Popis

Výstava úspěšné fotografky Markety Novak, která ve spolupráci s Národním památkovým ústavem připravila edici fotografií celebrit na 11 méně známých a navštěvovaných českých a moravských historických místech – (Ne)objevené tváře památek. Před jejím objektivem se objevili známé osobnosti jako například Klára Issová, Hana Vagnerová, Lucie Vondráčková, Lenny, Gábina a Petr Koukalovi či sourozenci Ponerovi.

Unikátní autorský projekt byl poprvé prezentován v Galerii Lapidárium v Praze v roce 2018 závěrečnou vernisáží a aukcí 22 velkoformátových fotografií. Výtěžek z prodeje byl autorkou věnován našemu zámku. Veřejnost fotografie z kolekce (Ne)objevené tváře památek poprvé uvidí také na našich zámcích a hradě, kde byly pořízeny.

Projekt (Ne)objevené tváře památek vyhrál v soutěži České spořitelny s názvem UŽ VÍM a získal čtvrtmilionový grant na realizaci.

Lucie Vondráčková se fotila na Nových Hradech, Lenny na zámku Nebílovy, Klára Issová na zámku Dačice, manželé Koukalovi pózovali na zámku Libochovice, sourozenci Ponerovi zamířili do Rájce nad Svitavou. Do nádherných šatů návrhářky Sandry Mark se oblékla také Hanka Vagnerová, kterou okouzlil zámek Vimperk, zpěvačku Markétu Procházkovou focení přivedlo na zámek Velké Březno, Raduň se stala cílem bio kuchařky Hanky Zemanové a zámek Uherčice navštívila hudebnice a violoncellistka Terezie Kovalová.

Marketa Novak má na svém kontě řadu profesních úspěchů doma i v zahraničí. V roce 2017 skončila druhá v mezinárodní soutěži barcelonského Dodho magazínu a jako jediná Češka byla pozvána k účasti na výstavě v Paříži spolu se špičkami současné „fine art“ fotografie. Získala první místo v kategorii portrét na Monovisions Awards v Londýně a třetí místo ve stejné kategorii na prestižních Fine Art Photography Awards. V České republice získala také několik ocenění a byla vybrána Asociací profesionálních fotografů mezi reprezentaci ČR v mezinárodní soutěži.

Více o projektu (Ne)objevené tváře památek zde: https://www.marketanovak.cz/ne-objevene-tvare-pamatek

Výstava (Ne)objevené tváře památek Markéty Novak na zámku Stekník

Otevírací doba

10:00 - 16:30

Vstupné

výstava je součástí vstupného prohlídkových tras č. I a č. IV

Oficiální stránky

www.zamek-steknik.cz/cs

Další tipy kam s dětmi v okolí

RETRO COMPUTER, Žatec

RETRO COMPUTER, Žatec
 • Druh zábavy: expozice výpočetní techniky ze 70. - 90. let 20. století
 • Doporučený věk dětí: 13+
 • Adresa: Hošťálkovo nám. 138, Žatec, Česká republika

Jedová chýše, Žatec

Jedová chýše, Žatec
 • Druh zábavy: strašidelná expozice ve středověkých sklepech
 • Doporučený věk dětí: 10+
 • Adresa: Hošťálkovo nám. 138, Žatec, Česká republika

Archeologický skanzen Březno u Loun

Archeologický skanzen Březno u Loun
 • Druh zábavy: experimentální archeologický skanzen, repliky staveb a obydlí, interaktivní programy pro školy a menší skupiny dětí na objednávku
 • Doporučený věk dětí: 5+
 • Adresa: Louny - Březno, Česká republika

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Google Play

Výlety v mobilní aplikaci na Google Play

App Store

Výlety v mobilní aplikaci v App Store

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME