Upozornění: aktuální informace o akcích a otevření objektů ověřujte na oficiálních stránkách!

Hradozámecká noc na zámku Kratochvíle

  • Datum: 29.8.2020
  • Místo: Kratochvíle - zámek
  • Adresa: , Netolice, Česká republika

Popis

Hradozámecká noc na Kratochvíli je vždy kouzelným, tichým setkáním s renesancí.
Letos se uskuteční dne 29. srpna 2020 od 20.00 hodin.

Večer je komponován jako tichá procházka. Cesta nás povede zahradou slavnostně iluminovanou živými svícemi, navštívíme zahradní pavilón Markéta s dřevěnými plastikami sochaře Jiřího Kobra, prohlédneme si také jeho sochy instalované ve volném prostoru zahrady.

 V průběhu večera nás čeká volná procházka bez průvodce všemi večerně nasvícenými interiéry srdce zámku – renesanční vily. V Horním sále se zastavíme při setkání s mladým klavíristou a komponistou Radimem Leherem.

Kostel Narození Panny Marie nabídne příležitost k rozjímání s hudbou souboru renesančních fléten Harmonia pod vedením pana Jana Matouška (dále nám budou hrát Jan Matoušek ml., Iva Matoušková, Eliška Holečková a Jan Čížek) 

Ve vstupní zámecké věži si prohlédneme výstavu fotografií Ivany Řandové zachycující atmosféru venkovského zámečku Petrkova, místa, kde žil a tvořil básník a výtvarník Bohuslav Reynek.

K občerstvení budete moci využít zámeckou kavárnu - cukrárnu, která nabídne posezení ve večerní zahradě i v zahradním pavilónu Sloní bašta.

 

Vstupenku na Hradozámeckou noc si můžete zakoupit online
na https://npuvstupenky.colosseum.eu/kratochvile/list

Hradozámecká noc je podpořena Jihočeským krajem  

Hradozámecká noc na zámku Kratochvíle

Otevírací doba

20:00 - 22:00

Vstupné

Plné vstupné - 170 Kč; snížené vstupné (děti 6 - 18 let, senioři starší 65 let, držitelé platných průkazů ISIC a EYCA a ZTP, ZTP/P) - 120 Kč; děti do 6 let zdarma

Oficiální stránky

www.zamek-kratochvile.cz/cs

Mapa

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě jsou další tipy na výlet v okruhu 25 km

Nyní na Google PlayNyní na App Store

Výlety v mobilní aplikaci

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME