Připravte dětem nezapomenutelnou oslavu

Léto a krásné počasí si říkají o venkovní zábavu. Máte děti, které touží po oslavě narozenin? Tak směle do toho. Uspořádejte oslavu na zahradě, pozvěte kamarády, vymyslete dětem spoustu zábavy a připravte skvělé jídlo. Je to jednodušší, než se zdá.

pripravte detem nezapomenutelnou oslavu

POŘÁDNĚ SE PŘIPRAVTE

Pokud nechcete na nic zapomenout, je nejlepší udělat si seznam úkolů. K těm hlavním patří například následující:

  1. Udělejte pozvánky – máte už stanovený termín? Připravte si pozvánky. Dnes si to můžete ulehčit i vytvořením události na Facebooku, kde pak pozvání rozešlete určeným lidem. Nezapomínejte v každé pozvánce vždy uvést datum a místo konání, případné téma akce a jméno oslavence.
  2. Vyberte téma – děti milují tematické oslavy. Je jedno, jestli zvolíte jejich oblíbenou pohádku, hru nebo věc. Co takhle party s plyšáky nebo ve stylu Disney?
  3. Nezapomínejte na jídlo – jídlo je velmi důležité. Na žádné narozeninové oslavě nesmí chybět narozeninový dort. To je základ. Dál už je to na vás. Nic nepokazíte například grilováním – co takhle vytáhnout gril na dřevěné uhlí a připravit dětem třeba buřty?
  4. Vymyslete aktivity – aby se vám nestalo, že se oslava zvrtne v nájezd indiánů, připravte dětem vhodné hry a aktivity. Postačí k tomu i obyčejné stolní hry, hádanky, hra na babu. Jestli máte doma kreativce, můžete společně vyrábět třeba náramky nebo masky. Pokud máte bazén, určitě vymyslete i nějakou hru ve vodě.
  5. Výzdoba je základ – se zvoleným tématem by měla korespondovat i výzdoba. Jestli jste si žádné téma nezvolili, s výzdobou si můžete pohrát i tak. Zkuste třeba připravit dětský koutek se stanem. Stačí natáhnout lano a přehodit přes něj deku nebo jinou látku.

ZVOLTE SPRÁVNÉ HRY

Na dětskou oslavu si určitě připravte i několik vhodných her. Uvidíte, že se vám to vyplatí. Na zahradní oslavě to budete mít jednoduché. I z obyčejného kusu kartonu nebo provazu vyrobíte jednoduchou překážkovou dráhu či prolézačku.

Jestli máte dostatečně velkou zahradu, využijte ji ke sportu a k soutěžím. I s jedním míčem uděláte zázraky. A když se děti začnou nudit, vyhlaste soutěž třeba v běhu pozadu nebo skákání v pytlích. A přizvat můžete i dospělé.

POŘIĎTE PAPÍROVÉ NÁDOBÍ

Na dětských oslavách se snažte vyhnout sklu a porcelánu a raději si pořiďte papírové nádobí. Nejen, že pak budete mít úklid rychleji za sebou, ale nebudete se muset bát, že se vám na oslavě rozbije drahý porcelán po babičce.

A CO DOPLŇKY?

Nákupu balonků se asi nevyhnete, ty přece nesmí chybět na žádné oslavě. Krok vedle ale neuděláte ani s frkačkami, trumpetkami, korunkami či maskami. Pokud plánujete opravdu velkolepou a nezapomenutelnou oslavu, můžete si půjčit i nafukovací hrad. Ve foto koutku se děti také zabaví, a navíc si z oslavy odnesou i spoustu fotek.

Nakonec nezapomínejte na bezpečí. Vždy mějte děti pod dohledem a dbejte na to, abyste ze zahrady sklidili nebezpečné předměty.

Nápadů na dětskou oslavu najdete opravdu velké množství. Každý rodič ale své dítě zná nejlépe a ví, co má rádo a co ho potěší nejvíc. Zapojte fantazii, nemusíte se striktně držet pravidel. Hlavně si to užijte a nechte se děti bavit.

Přidejte váš tip

Provozujete zařízení nebo poskytujete služby pro rodiny s dětmi? Pořádáte nějakou akci pro děti? Máte vlastní tip na výlet?
Využijte možnosti bezplatné prezentace na webu i mobilní aplikaci vylety-zabava.cz. Stačí se zaregistrovat a po přihlášení můžete vkládat vaše příspěvky.

Free Joomla! template by L.THEME