Zřícenina hradu Salon (Březina)

  • Trasa výletu: z okraje obce Březina u Rokycan kolem zámku Březina ke zřícenině hradu Salon
  • Celková délka trasy: 2 km
  • Terén: rovinatý
  • Vhodné pro kočárky: sportovní kočárky do terénu
  • Vhodné pro odrážedla a odstrkovadla: ano

Uvedené informace jsou platné ke dni vzniku článku, aktuální stav cesty a značení se může časem změnit. Pokud zjistíte, že údaje v článku jsou neplatné, moc uvítáme, když nám nahlásíte změny na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., děkujeme.

Popis

Nabízíme tip k návštěvě zříceniny hradu Salon (zvané též Březina) nacházející se v obci Březina u Rokycan v Plzeňském kraji, ke které není problém dojít s malými dětmi nebo s kočárkem.

Auto necháme na okraji obce u silnice spojující Březinu s Bezděkovem, v blízkosti zámku Březina. K zámku i zřícenině hradu vede žlutá turistická značka. Po vstupu za hlavní bránu zámku se vydáme skrz park doprava.

Na březinském zámku neprobíhají prohlídky, je v soukromém vlastnictví, ale vstup do parku zakázán není. Asfaltovou cestu po chvíli nahradí cesta lesní. Ke zřícenině hradu Salon (Březina) je to pouhých 800 metrů chůze po rovině.

Zajímavosti

Hrad Salon (Březina)

První zmínka o hradu Salon (Březina) je známa z roku 1389, kdy byl majitelem Jindřich z Elstenberka. Vlastníci hradu se často střídali. Počátkem 15. století jej vlastnil Něpr Duc z Vavřin, v 17. století byl v zástavním držení Jana z Klenové. V roce 1661 je označován již jako pustý. Z hradu se dochoval jednopatrový palác, který v 19. století Šternberkové upravili na zahradní altán (nebo-li salon, z čehož pramení i druhý používaný název hradu).

Zámek Březina

Empírový zámek Březina byl postavený na přelomu 18. a 19. století pro rod Šternberků. Do zámeckého parku bylo dovezeno mnoho rostlin a dřevin z celého světa. Šternberkové vlastnili zámek až do roku 1939. Po roce 1990 jim byl v restituci vrácen a veřejnosti je nepřístupný.

Fotogalerie

Park u zámku Březina a cesta na zříceninu Salon
Park u zámku Březina a cesta na zříceninu Salon
Zřícenina hradu Salon
Zřícenina hradu Salon
Zřícenina hradu Salon
Zřícenina hradu Salon
Zřícenina hradu Salon
Zřícenina hradu Salon

Další tipy kam s dětmi v okolí

POHÁDKOVÝ STATEK Břasy – Vranovice

POHÁDKOVÝ STATEK Břasy – Vranovice
  • Druh zábavy: pohádkové bytosti a strašidýlka doplněné o tradiční hospodářské stroje a náčiní v prostředí venkovského statku, venkovní a kryté hry, soutěže, dětský koutek, interaktivní dílnička, posezení, ohniště, čarokrámek
  • Doporučený věk dětí: 0+
  • Adresa: Břasy - Vranovice, Česká republika

Výškový profil trasy

Nejnižší / nejvyšší bod: 496 m / 507 m

Průměrné stoupání / klesání: 4.1 % / 3.3 %

Trasa výletu na mapě

Zobrazit mapu v plné velikosti

Na podrobné mapě je zobrazena trasa výletu a další tipy na výlet v okruhu 25 km.

Locus Map

Zobrazit výlet v aplikaci Locus Map (pouze na zařízení Android)

KML soubor

Stáhnout KML soubor s trasou a popisem výletu

KML soubor

Vytisknout mapu s popisem výletu

Free Joomla! template by L.THEME